Wysyłamy kartki świąteczne

Szkoda, że tradycyjna kartka świąteczna odchodzi do lamusa. Szkoda, że w kioskach i sklepach mamy coraz mniejszy wybór tradycyjnych kartek świątecznych. Możemy kupić je jeszcze w sklepach z dewocjonaliami, ale tam są tylko takie z motywami religijnymi, to znaczy z szopką i sceną z narodzin Pana Jezusa. Mało jest kartek świątecznych z motywami zimowymi, z elementami tradycji świątecznej. Większy wybór kartek mamy w Internecie, ale tam są kartki internetowe. Nie każdy jest zwolennikiem takich kartek internetowych.

Nie każdy, do którego chcielibyśmy taką internetową kartkę wysłać będzie mógł ją zobaczyć i przeczytać, bo nie wszędzie jeszcze dotarł Internet. Wielu ludzi na wsiach nie może korzystać z niego, wiec i kartek internetowych nie będą mogli przeczytać. Do tych, którzy nie mają Internetu piszemy kartki świąteczne tradycyjne, papierowe, pachnące farba drukarska , pięknie dekorowane brokatem. Ile radości może sprawić komuś otrzymanie takiej właśnie tradycyjnej kartki świątecznej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne dla firm

Przez wiele lat każdym .świętom kościelnym towarzyszyły kartki świąteczne. Wysyłamy je do krewnych, znajomych, a czasami nawet do obcych ludzi, których mieliśmy okazje kiedyś w życiu spotkać. Kartki świąteczne są wyrazem naszej pamięci, szacunku, a także przypominają, że święta to czas bliskości. Kartka świąteczna stała się jednak w dzisiejszych czasach czymś niemodnym. Bo teraz modne są sms-y, maile i poczta internetowa. Właśnie za pomocą internetowej poczty możemy przesyłać sobie życzenia na specjalnych kartkach internetowych.

Nie, nie zakupujemy tych kartek internetowych w żadnym sklepie, my je po prostu znajdujemy w sieci, wybieramy, wpisujemy życzenia albo korzystamy już z gotowych, wpisujemy adres mailowy odbiorcy, wciskamy napis: wyślij i życzenia wraz z kartka internetową zostają wysłane. Wszystko jedno, czy przesyłamy życzenia, wysyłając tradycyjna kartkę świąteczną, czy korzystając z kartek internetowych liczy się pamięć. Miło jest dostawać życzenia od kogoś kogo lubimy, kto jest nam bliski.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne z logo

Nie wyobrażamy sobie świat Bożego Narodzenia i świąt Wielkanocnych bez kartek świątecznych. Zawsze wcześniej, zanim zaczniemy robić świąteczne przygotowania zakupujemy kartki świąteczne. Każdego roku pokazują się w sprzedaży coraz ładniejsze kartki świąteczne, coraz bardziej błyszczące, a n niekiedy nawet wykonywane ręcznie. Nowością są kartki świąteczne malowane przez dzieci i dochód z ich sprzedaży wędruje na konto jakiejś dziecięcej organizacji.

Ale zdarza się tak, że w ferworze tego przedświątecznego zamieszania zapomnimy o zakupieniu kartek świątecznych, wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak tylko skorzystanie z Internetu i wysłanie przyjaciołom i znajomym kartek internetowych. Znajdujemy w sieci mnóstwo kartek internetowych zwykłych, jak równie kartek internetowych animowanych. Mamy możliwość sami zrobić dla kogoś, kogo znamy , kartkę świąteczna. Wystarczy tylko, że znamy gust osoby, której chcemy ta kartka internetową zrobić przyjemność. Znajomość czyjegoś gustu i upodobań jest istotna, bo wówczas możemy wybrać konwencje.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne – strony internetowe

Kartki świąteczne, tradycyjne czy kartki internetowa? Które ucieszą bardziej naszych bliskich i znajomych. Obydwie formy przesłania życzeń są dobre. Zarówno tradycyjna kartka świąteczna, jak i kartka internetowa świadczą o tym, że pamiętamy, że osoby do których wysyłamy życzenia nie są nam obojętne. Wiadomym jest  ze tradycyjna kartka świąteczna jest namacalnym dowodem naszej sympatii do kogoś, bo kartka internetowa, po przeczytaniu zostaje usunięta z poczty i właściwie ślad po niej ginie.

Ponad to, nie wszyscy nasi znajomi dysponują Internetem, wiec przesyłanie kartek internetowych jest niemożliwe. Dlatego, w takiej sytuacji pozostaje nam tylko droga pocztowa. Bywa tak i to czasami często, że wysłana przez nas kartka świąteczna nie zajdzie na czas, że adresat otrzyma ją po świętach, czy grubo po imieninach, co wtedy? Wtedy można kogoś przeprosić telefonicznie. Kartki internetowe mają właśnie te przewagę nad kartkami świątecznymi tradycyjnymi, że docierają bardzo szybka, prawie natychmiast, po ich napisaniu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Historia kartek tradycyjnych

Jedną z tradycji w Polsce, dość popularną, jest wysyłanie kartek świątecznych. Tradycja ta przeniosła się poza okres świąteczny i mamy już w pamięci wysłanie kartki świątecznej jeśli ktoś z rodziny, czy znajomych ma imieniny, urodziny, czy inna uroczystość. Kupujemy wówczas kartkę świąteczna, czy inną wpisujemy na niej treść życzeń, przyklejamy znaczek i wrzucamy tak przygotowana kartkę do skrzynki Jeśli chcemy szybko sprawić przyjemność komuś bliskiemu, to w chodzimy na strony internetowe, gdzie jest mnóstwo kartek internetowych i tam wybieramy odpowiednią.

Wysyłanie kartek internetowych jest całkowicie bezpłatne, a cała procedura trwa tylko kilka minut i adresat może przeczytać zapisane na kartce internetowej życzenia. Kiedy zbliżają się święta, imieniny, czy urodziny kogoś bliskiego wysyłamy kartkę internetowa z gotowym wierszem lub piszemy własny tekst. Dochodzi ona do adresata prawie natychmiast, dlatego nie tak jak tradycyjna kartka świąteczna, którą wysyłamy poczta, dostępna jest po paru minutach.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com